KONST / Litografier / Färglitografi 15936324
nr 1593 6324
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Lök. Signerad, numrerad Pt, oramat löst blad. Färglitografi, bildmått: 80x59, yttermått99x76 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:34:56
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska